KOBAKstyle – biała odzież PREMIUM posiada apreturę biobójczą

Głównym powodem stosowania apretury SREBREM P60 jest zapobieganie tworzenia się nieprzyjemnych zapachów, a także utworzenia niezawodnego i trwałego zabezpieczenia przed rozwojem mikroorganizmów.

Historycznie rzecz biorąc, związki srebra zawsze były stosowane do celów dezynfekcji.Biobójczy aktywny składnik: azotan srebra- chroni przed nieprzyjemnymi zapachami; zapobiega rozwojowi mikrobów.

Tkanina poliestrowo bawełniana o gramaturze 200 g/m2 i składzie PES65CO35. Tkanina należąca do grupy produktowej tzw. PRO-LINE do której zaliczamy asortymenty tworzone z założenia do PROfesjonalnych zastosowań. Dobrany surowiec, struktura tkaniny i wykończenie gwarantują długotrwałe użytkowanie i wysoką trwałość dla konserwacji w profesjonalnych pralniach. Potwierdzeniem tych właściwości jest certyfikat zgodności wystawiony przez Instytut Włókiennictwa na zgodność z normami PN-P-84525, ENV 14237, PN-90-P-82008 i PN-EN ISO 13688. Odzież wykonana z tkanin należących do linii PRO-LINE jest ponadto bezpieczna dla człowieka (tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX Std 100).
Wykończenie bakteriostatyczne osiągane jest w procesie produkcji dzięki zastosowaniu środków chemicznych szwajcarskiej firmy SANITIZED i gwarantuje wysoką skuteczność środka również po wielokrotnym praniu. Badania potwierdzające jakość walory ochronne zostały wykonane zgodnie z normą JIS L 1902:2008. Badania na szczepach bakterii Escherichia coli ATCC 11229 i Staphylococcus aureus potwierdzają redukcję na poziomie przekraczającym 99,99% co oznacza że efekt bakteriobójczości jest BARDZO DOBRY. Środek stosowany do produkcji tkaniny OPTIMUS PRO jest umieszczony na liście środków bezpiecznych w rozumieniu wymagań postawionych przez OEKO-TEX zatem tkanina o wykończeniu bakteriostatycznym również należy do grupy produktów którym przyznano certyfikat OEKO-TEX Std 100.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.